Met de trein terug naar de Elbe

Published: Updated: 0 comments

We hebben besloten dat de fietsreis hier ophoudt en dat we ieder een eigen kant op gaan. De vlakke route was een compromis; wat we allebei eigenlijk willen, is de bergen in. Ik ga de komende weken door de Alpen fietsen, Mette gaat er wandelen, op een andere plek. We boeken een hotel bij München, zodat we vandaar allebei snel zijn waar we willen zijn.

Wat we allebei eigenlijk willen, is de bergen in: Mette lopend, ik op de fiets.

Na het ontbijt fietsen we naar Frankfurt aan de Oder en nemen een rechtstreekse trein naar Maagdenburg. Het is een lange rit, met verplicht mondkapje. In Maagdenburg stappen we nog één keer op de fiets en rijden ongeveer vijfentwintig kilometer stroomafwaarts langs de Elbe.

Onderweg ligt een hotel-restaurant op een hoogte, met uitzicht over de rivier. We eten er, en het is prettig om vanavond niet te hoeven koken. Daarna liggen we een paar uur in de zon op een zandstrand aan de Elbe.

We hebben ons voorgenomen om af te sluiten met een goede kampeerplek, en die vinden we: rustig, aan de rivier. De muggen zijn er ook, zoals elke avond.

Jeroen Kleiberg

Deze verhalen schrijf ik zelf, onderweg, zonder advertenties en zonder sponsor. Vond je het de moeite waard? Dan mag je me trakteren op een koffie of een biertje.

Jeroen

via iDEAL, eenmalig





Foto’s uit Duitsland

Meer foto’s uit Duitsland ›

De route

GPX-route downloaden

Wil je deze route zelf volgen? Download het GPX-bestand voor je navigatie-app of gps-toestel.

Download de GPX-route (€2,50)

Veilig betalen via iDEAL (Mollie). Direct downloaden na betaling.

De hele reis als GPX

De lus door Oost-Duitsland: 13 fietsdagen, 940 km, met een track per dag. Stukken met bus of boot zijn gemarkeerd. Uitstapjes vanuit een standplaats zitten er los bij. Bekijk de route

Veilig betalen via iDEAL (Mollie). Direct downloaden na betaling.

Hele reis (€7,50)
DelenWhatsAppE-mailFacebook

Verder in de serie

Naar het reisoverzicht ›
Aflevering 14 van 15 · De lus door Oost-Duitsland93% gelezen van de reeks
Spring naar een andere aflevering
Spring naar een andere reis
Jeroen Kleiberg

Jeroen Kleiberg

I like to explore some more

Eens per maand in je inbox

Waar ik onderweg was, wat er nieuw is op de site en één verhaal uit het archief. Geen reclame, afmelden kan altijd.

Zonder advertenties

Deze website draait zonder advertenties en zonder sponsor. Vind je de verhalen en gidsen de moeite waard, trakteer me dan op een koffie of een biertje.

Jeroen

via iDEAL, eenmalig





Laat een bericht achter


Meer inspiratie