Na de intense dagen vol kilometers fietsen en eindeloze hoogtemeters voelt vandaag als een welverdiende rustdag. Gisteren boekten we de overtocht naar Corsica, wat ons de ruimte geeft om alles rustig voor te bereiden. Vanuit een prachtige villa op een heuvel met uitzicht op zee – op een blaffende buurhond na helemaal perfect – genieten we van een ontspannen dag.
Voorbereidingen en relaxen
De ochtend staat in het teken van praktische zaken. Het boeken van accommodaties op Corsica blijkt lastiger dan verwacht; sommige reserveringen verdwijnen mysterieuze wijze in het digitale niets. Maar na wat geduld en doorzettingsvermogen weten we waar we de eerste nachten zullen doorbrengen. Dat geeft rust. Verder checken we hoe laat de boot vertrekt – en ontdekken dat we vroeg uit de veren moeten: om 05.30 uur al op pad naar de haven.
Tijdens de lunch trakteren we onszelf op heerlijke visgerechten aan het water. Daarna slaan we boodschappen in bij de Lidl, zodat we morgen alles bij de hand hebben en vanavond niet meer de deur uit hoeven.
Een villa als toevluchtsoord
Een fijne plek zoals deze villa vraagt om optimaal gebruik. Ik werk een uurtje vanuit de bibliotheek en merk dat mijn collega’s weer moeten wennen aan mijn locatie – een van de voordelen van werken op afstand. Mette geniet ondertussen van de rust. Het plan om pizza in de oven te schuiven loopt uit op een klein fiasco: kortsluiting! Gelukkig is de oplossing eenvoudig. De bestelde pizza’s blijken onverwacht heerlijk. Met een goed glas wijn besluiten we de dag.
Plan je reis
- Overnachten in Frankrijk: vergelijk accommodaties ›
- Trein-, bus- en vliegtickets in Europa: vergelijk op Omio ›
- Activiteiten en excursies in Frankrijk: bekijk op GetYourGuide ›
Sommige links op deze pagina zijn partnerlinks: boek of koop je via zo’n link, dan verdient Bestemmingonbekend een kleine commissie. Jij betaalt niets extra.
Meer uit Frankrijk
Zelf deze route gereden, of plannen in die richting? Ik lees en beantwoord alles.
Laat een reactie achter ›Nieuwe verhalen in je mail
Eén bericht bij elke nieuwe aflevering, verder niets.
Waardeer je dit blog?
Een kleine bijdrage helpt om de verhalen te blijven schrijven.


