
Het regent en de lucht is grauw. We breken ons kamp op en rijden richting Bratislava, waar we over een paar dagen hebben afgesproken met Rasti en Ivana, onze vrienden daar. Omdat we vandaag kilometers willen maken, kopen we in Liptovský Hrádok voor € 10 een vignet voor de snelweg. Tot Ružomberok en Martin rijden we lekker door. Daar buigen we af naar het zuiden, richting Prievidza.
Camping Bojnice ligt vlakbij, op een heuvel in een mooie omgeving, maar zonder uitzicht en langs de drukke weg vinden we hem niks. De camping aan het water in Nitrianske Rudno ligt prachtig, maar de disco’s en bars op het terrein vertrouwen we niet. Wij zijn tenslotte rustzoekende kampeerders. Verderop zijn we onder de indruk van het glooiende landschap, met loofbossen en vergezichten. Campings zijn er alleen niet. Prievidza is een fijne plek om een rondje te lopen en te lunchen. In een natuurwinkel slagen we voor een fles olijfolie en honinglikeur voor Rasti en Ivana, zodat we niet verder hoeven te zoeken naar een cadeau.
Uit de kampeergids kunnen we kiezen tussen een Nederlandse camping en een rustige camping met cowboysfeer. Het eerste lijkt ons niet wat we zoeken, dus rijden we naar de cowboycamping in Nová Baňa. Het dorp ligt in een erg mooie omgeving die meer mediterraan dan Oost-Europees aandoet, en de stralende zon helpt daar flink bij. De kleine camping ligt aan een meertje. We denken dat we onze plek voor de nacht hebben. Voor € 10 mogen we niet alleen een nacht staan, we krijgen zelfs een geel bandje. Dat had ons moeten waarschuwen. De tent staat nog maar net als er een grote groep dronken pubers verschijnt. Hun lompheid valt in het niet bij een tweede groep, die enorme hoeveelheden wodka begint weg te werken terwijl ze krat na krat pivo uit de auto’s laden. Als we ontdekken dat er rond het meertje een feestcentrum is, besluiten we te gaan. De avond is nog niet eens gevallen en het schreeuwen en gillen is al begonnen. Binnen zes minuten is de tent afgebroken en de auto ingeladen.
Op de kaart zien we dat er rond Banská Štiavnica zes campings zouden moeten zijn. Binnendoor rijden we door donkere loofwouden, over smalle wegen langs steile hellingen. Floor zit met de kaart op schoot en speelt TomTom. Waar brengt de Floor-Floor ons nu weer naartoe? Er blijken helemaal geen campings meer te zijn. Ze hebben plaatsgemaakt voor chalets en pensions. We balen flink, want we hebben het grootste deel van de dag in de auto gezeten en driehonderd kilometer gereden. Banská Štiavnica blijkt erg mooi, dus we rijden niet verder. We zijn gaar en chagrijnig. In het oude centrum vinden we een pension waar we voor € 20 een eenvoudige kamer krijgen met gedeelde douche en toilet. Lekker eten en slapen, daar hebben we zin in.

Deze verhalen schrijf ik zelf, onderweg, zonder advertenties en zonder sponsor. Vond je het de moeite waard? Dan mag je me trakteren op een koffie of een biertje.
Jeroen
Waar deze dag ligt
Roadtrip door Slowakije en Moravië, nu in Slowakije. Bekijk de hele route ›
Verder in de serie
Naar het reisoverzicht ›
‹ Vorige aflevering9. Terug in de Kvačianska dolina, nu te voet
Volgende aflevering ›11. Een stad in een krater en een camping aan het eind van de wegSpring naar een andere aflevering
- 7. Een gems op de kam van de Západné Tatry
- 8. Een rustdag in het zwavelbad van Liptovský Ján
- 9. Terug in de Kvačianska dolina, nu te voet
- 10. Driehonderd kilometer op zoek naar een camping
- 11. Een stad in een krater en een camping aan het eind van de weg
- 12. Edelherten bij zonsopkomst, regen in Bratislava
- 13. De sluizen van Gabčíkovo
- Alle 17 afleveringen ›
Spring naar een andere reis
- Over land naar Singapore 2005–2006
- Roadtrip door Australië 2006
- Terug door Zuidoost-Azië 2006–2007
- Fietsreis van Praag naar de Kaukasus 2010
- Roadtrip door Marokko 2012
- Roadtrip door Slowakije en Moravië 2012
- Fietsreis door Nieuw-Zeeland 2015–2016
- Over land naar het oosten 2018
- Fietsreis door Zuid-Marokko 2024
- Fietsreis door Senegambia 2025–2026
- Fietsreis door zuidelijk Afrika 2026
- Te voet door Bulgarije 2026
- Te voet door Turkije 2026
- Alle reizen op een rij ›
Eens per maand in je inbox
Waar ik onderweg was, wat er nieuw is op de site en één verhaal uit het archief. Geen reclame, afmelden kan altijd.
Zonder advertenties
Deze website draait zonder advertenties en zonder sponsor. Vind je de verhalen en gidsen de moeite waard, trakteer me dan op een koffie of een biertje.
Jeroen