Australië | Port Augusta – Venus Bay (394 km)

Pelikanen venus bay

Australië | Port Augusta – Venus Bay (394 km)

Bij besteding van minimaal $ 30,- bij de Woolworths ontvang je een kortingsbon, waarmee je bij de Caltex kunt tanken met een korting van vier cent per liter. Het is duidelijk dat we daar rekening mee houden en dat we daar gisteren ruim boven zaten. We hebben er op gegokt dat we vandaag goedkoper zouden kunnen tanken dan gisteren. In South-Australia fluctueren de prijzen bij de pomp nogal. Verder lijkt de benzine aan het begin van de week aanmerkelijk goedkoper te zijn dan aan het einde van de week. Vandaag hebben we in elk geval verkeerd gegokt. Met de korting kunnen we vandaag tanken voor $ 1,13 de liter. We vullen ook de jerrycan, niet alleen als reserve voor de auto, maar ook als voorraad om op te kunnen koken. Als we de banden op spanning hebben gebracht gaan we op weg. Ze zullen ons voorlopig niet meer in Port-Augusta tegenkomen.

Niet ver buiten Port Augusta passeren we de afslag ”Western-Australia: left, Northern Territories: right”. Wij slaan links af want we zijn op weg naar het westelijk deel van Australië, waarvoor we als eerste de Eyre Peninsula oversteken. We maken een stop in het voormalige mijnwerkersstadje Iron Knob. De mijn is al jaren niet meer in gebruik en het stadje is dan ook flink aan het degenereren. Het is ongelooflijk hoe die plaatsen in South-Australia er niet uit zien. Het enige verkeer dat we nu nog tegenkomen zijn de incidentele road-trains. Het is 300 kilometer over rechte wegen, door een eentonig landschap bestaande uit lage struiken en eucalyptusbomen. Verderop rijden we weer door eindeloze graanvelden. Met de cruise-control op 80 kilometer per uur rijden we voort. We hebben een weg genomen die ons ten zuiden van onze route brengt. Na 394 kilometer komen we aan op onze bestemming voor vandaag: Venus Bay. We zijn nu aan de westkust van het Eyre Peninsula. Het schijnt hier bijzonder te zijn. We zullen het meemaken. We vinden een kleine camping die helemaal is afgeladen met bejaarden in hun caravans. Voor $ 15,- kunnen we echter nog een mooie plek aan het blauwe water van de baai krijgen.

Venus Bay ligt eigenlijk op een kaap. Het dorpje bestaat uit een honderdtal woningen, waarschijnlijk voornamelijk in gebruik als recreatiewoning. Het ziet er hier wel weer netjes uit. Beter dan het gemiddelde in South-Australia. Alles draait hier om vissen. Vissen vangen en vissen eten. Daarom ook zijn tientallen pelikanen aanwezig. Ze leven hier in grote getale in de baai, maar komen naar de camping, omdat de campingbewoners druk bezig zijn met het schoonmaken van vis. Het zijn dus biets-pelikanen. Een pelikaan heeft een enorme snavel met een flexibele onderkant om veel vis te kunnen verzamelen. Ze zijn 75 centimeter hoog, waarin nog niet de uitgestrekte lange nek is meegerekend. Een paar nieuwsgierige kraalogen maken het geheel af. Als ze overvliegen hoor je het geluid van hun grote vleugels. Landen doen ze al glijdend met hun grote poten op het water. Een pelikaan in je eigen visvijver in de tuin is minder goed voor de vissen, maar zeker wel voor het uitzicht.

We maken een wandeling langs de klif, waarvan de rotsen over de ruige zee hangen. Deze kust is erg heftig. Compleet kale kliffen, op stugge grassen en vetplanten na. De wind en de zware zee maken deze kust behoorlijk ruig en indrukwekkend. De kliffen zijn op enkele plekken 40-60 meter hoog. Deze kust is velen malen ruiger dan die aan The Great Ocean Road. Het waait hier nu ook erg hard. Het kan hier vast nog veel harder spoken. In de meer beschutte, smalle opening van de baai zien we een tiental dolfijnen uit het water springen. We zijn weer een ervaring rijker, want niet eerder hebben we dolfijnen in hun natuurlijke habitat gezien. We wisten niet dat ze ook in het zuiden van Australië voorkwamen. Een goede score vandaag: pelikanen en dolfijnen!

De lucht is volledig dichtgetrokken, het begint steeds harder te waaien en het begint ook te regenen. De temperatuur is inmiddels ook behoorlijk gedaald. Terug op de camping zitten we de hele middag in het keukentje. Een beetje kaarten, een beetje wijn drinken en chips eten. Iedereen, behalve wij, eet vanavond vers gevangen zalm. Wij moeten het doen met de meegebrachte vissticks. We moeten maar eens kijken of we morgen wat kunnen regelen. Zo zonder verse vis is namelijk wel een beetje treurig.

0 0 stemmen
Artikel waardering
Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties

Nieuwste verhalen

Zandpad door een groene theeplantage met tropische bomen in Dickoya, Sri Lanka
Sri Lanka

Sri Lanka | Bergen met thee

We verkennen Sri Lanka met onze eigen tuktuk en reizen naar de koele bergen vol theeplantages. We wandelen langs het nieuwe langeafstandspad, ontmoeten theeplukkers en verdiepen ons in de geschiedenis en cultuur van het theegebied. Ondanks economische uitdagingen zijn het

Lees verder »
Een idyllisch tropisch strand in Sri Lanka, omringd door hoge palmbomen en traditionele strandhutjes aan de rand van het zand.
Sri Lanka

Sri Lanka | Tempels en olifanten

Een avontuurlijke tuktuk-reis door Sri Lanka, van de tempels in de Culturele Driehoek tot de wilde olifanten in het zuiden. We laten de nationale parken links liggen en ontdekken olifanten langs de weg, zwemmend in meren en grazend op rijstvelden.

Lees verder »
Rode tuktuk geparkeerd op een tropisch zandstrand omringd door hoge palmbomen, Sri Lanka.
Sri Lanka

Sri Lanka | Monkey Business

Een avontuurlijke reis per tuktuk door Sri Lanka: ontdek de rijke geschiedenis, kleurrijke cultuur, prachtige natuur en waarom brutale makaken niet te onderschatten zijn.

Lees verder »

Dit vind je misschien ook leuk

Kanoën op de Regge
Nederland

Nederland | Kanoën op de Regge

Kanoën op de Regge is een unieke manier om de prachtige natuur van het Overijsselse Vechtdal te verkennen. Het huren van een kano is eenvoudig en toegankelijk voor iedereen. Tijdens de tocht kan men genieten van de prachtige natuur en de rustige stroming van de rivier. Een onvergetelijke ervaring voor iedereen.

Lees verder »
Rode tuktuk geparkeerd op een tropisch zandstrand omringd door hoge palmbomen, Sri Lanka.
Sri Lanka

Sri Lanka | Monkey Business

Een avontuurlijke reis per tuktuk door Sri Lanka: ontdek de rijke geschiedenis, kleurrijke cultuur, prachtige natuur en waarom brutale makaken niet te onderschatten zijn.

Lees verder »
error: Inhoud is beschermd
0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x

Ontdek meer van

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder