Home AziëZuid-KoreaBusanDe Jagalchi-markt in Busan

De Jagalchi-markt in Busan

by Jeroen Kleiberg
Published: Updated:
Overdekte vismarkt in een Koreaanse havenstad met rijen bakken vol verse zeevruchten en verkoopsters achter hun kraam.
Overdekte vismarkt in een Koreaanse havenstad met rijen bakken vol verse zeevruchten en verkoopsters achter hun kraam.Alle foto’s uit Busan ›

De Jagalchi-markt ligt aan het water in Nampo-dong, het oude centrum van Busan, en is de grootste vismarkt van Zuid-Korea. Hij bestaat uit een modern markthal van zeven verdiepingen en, minstens zo belangrijk, uit de straten en steegjes eromheen, waar het grootste deel van de handel zich afspeelt.

De naam verwijst naar het strand dat hier ooit lag: jagal betekent kiezel. Van dat strand is niets over, maar de plek is nog altijd waar de vis van de boot op de kade komt.

Een markt die door vrouwen wordt gedreven

De handel is van oudsher in handen van vrouwen. Ze staan bekend als de jagalchi ajumma, en het is geen bijnaam maar een beroepsaanduiding: zij kopen in, prijzen, snijden en verkopen. Dat gaat terug op de jaren na de Koreaanse Oorlog, toen Busan volstroomde met vluchtelingen uit het noorden en de mannen weg of dood waren. Vrouwen begonnen te verkopen wat de vissers aanbrachten, eerst vanaf kratten op straat, later vanuit vaste kramen.

Die geschiedenis is nog te zien in de manier waarop de markt werkt. Er wordt hard onderhandeld, in een dialect dat zelfs voor Koreanen uit Seoul lastig te volgen is, en de omgangsvormen zijn directer dan elders in het land. Het contrast met de beleefde stilte in de Seoulse metro is groot.

Wat er ligt

Op de begane grond van de hal staan de bakken en aquaria: octopus, pijlinktvis, tong, zeeoor, zee-egel, schelpdieren, kreeft, en in het najaar de krab waarvoor mensen uit het hele land komen. Er is een aparte hoek voor gedroogde vis en zeewier, en op de kade daarbuiten liggen de vangsten die net zijn binnengebracht.

Het systeem is eenvoudig: je kiest beneden je vis, betaalt daar, en neemt hem mee naar een van de restaurants op de verdieping erboven. Daar wordt hij bereid, meestal rauw als hoe, of gestoomd, met de gebruikelijke bijgerechten. Je betaalt de bereiding apart, doorgaans een vast bedrag per persoon.

Eén ding om vooraf te vragen: prijzen op vismarkten zijn niet altijd per kilo. Soms geldt de prijs per portie of per stuk, en het verschil kan aanzienlijk zijn. Navragen vóór je knikt is gewoon, ook onder Koreanen.

Advertentie

Wanneer en waar

De markt is het levendigst in de vroege ochtend, wanneer de aanvoer binnenkomt, en opnieuw in de vroege avond. De hal is doorgaans één dag per maand gesloten, meestal een dinsdag; dat wisselt, dus controleer het als je er speciaal voor komt. In oktober is er een marktfestival, met verkoop op straat en demonstraties.

Jagalchi ligt op loopafstand van de Gukje-markt, de grote algemene markt van Busan, en van BIFF Square, waar het internationale filmfestival zijn naam aan ontleent en waar de eetkraampjes staan. Metrostation Jagalchi op lijn 1 ligt bij de ingang.

Op de bovenverdieping van de hal zit je aan tafels met uitzicht op de haven, terwijl beneden de bak wordt schoongespoeld waar je vis een half uur eerder nog in lag.

Heeft deze gids je geholpen? Een kleine bijdrage houdt hem actueel.





Plan je reis

Sommige links op deze pagina zijn partnerlinks: boek of koop je via zo’n link, dan verdient Bestemmingonbekend een kleine commissie. Jij betaalt niets extra.

DelenWhatsAppE-mailFacebook
Advertentie
Jeroen Kleiberg

Jeroen Kleiberg

I like to explore some more

Nieuwe verhalen in je mail

Eén bericht bij elke nieuwe aflevering, verder niets.

Waardeer je dit blog?

Een kleine bijdrage helpt om de verhalen te blijven schrijven.





Laat een bericht achter


Meer inspiratie