Australië | Adelaide – Clarendon (23 km)

Adelaide_hills_vineyards

Australië | Adelaide – Clarendon (23 km)

We staan enorm vroeg op om met een carrière als druivenplukker te beginnen. Een wekker die om 4.45 uur afgaat is geen pretje, al helemaal niet doordat we de oversekste buurkonijnen midden in de nacht hebben moeten verzoeken op te houden met dat konijnengedrag. We rijden op tijd weg van de camping, terwijl het aardedonker is en lekker rustig op de weg. We rijden via de heuvels eerst een stuk naar het zuiden, waar de nachtelijke verlichting van Adelaide zich voor ons uitstrekt. Een erg mooi gezicht zo vroeg in de ochtend. Bij het postkantoor in Mc. Laren Vale moeten we een tijdje wachten voor we worden opgehaald door Steve. We rijden in het aardedonker achter hem aan over kleine wegen. We hebben zelf geen idee waar we zijn, maar uiteindelijk komen we aan op de wijnboerderij waar we wezen moeten. We parkeren onze Holden op de plaats waar we straks kunnen kamperen en stappen achterin de klaarstaande pick-up die ons naar de velden brengt. De zon komt net op en door de regen van de vorige avond hangt er mist tussen de wijngaarden in de vallei. Het is hier erg mooi.

Vandaag zijn er ongeveer 40 personen aan het werk. Een deel van de groep is reiziger zoals wij. Een ander deel bestaat uit locals die ieder jaar opnieuw als plukker werken. Het grootste deel van de mensen is ‘picker’, maar ook zijn er een aantal ‘bucket-boys’. Dit zijn grote en gespierde, ruige Australiërs die de volle emmers ophalen en je voorzien van een lege met daarin een ’token’. We worden namelijk betaald per emmer en het aantal ’tokens’ staat voor het aantal ‘buckets’ dat je hebt geplukt. Per persoon krijgen we twee zwarte emmers waar ongeveer 10-15 kilo druiven in past. We krijgen een knipschaar en om 7.00 uur, als het voldoende licht is geworden, beginnen we met knippen. Er wordt in een aantal rijen tegelijk gewerkt, waarna er via andere rijen weer de andere kant wordt opgewerkt. Er wordt in tweetallen gewerkt. Wij werken dus samen. Ieder aan een kant werk je van panel naar panel. Een panel is een stuk van ongeveer vijf meter dat door paaltjes wordt aangegeven.

Het is de bedoeling dat je de struiken volledig leeghaalt en dus zo veel mogelijk emmers vult. Het is de kunst om snel te knippen, want het is nog best lastig om direct goed te knippen. Vandaag beginnen we met grote trossen witte druiven die, maar het schijnt, erg makkelijk zijn te knippen. De ‘bucket-boys’ lopen rond en roepen de gehele tijd: ‘pick them all, big and small, high and low’. Er loopt een ‘grote vriendelijke reus’ rond die je terug stuurt, wanneer je een panel niet leeg genoeg hebt geplukt. Het is koud, nat en plakkerig werk. We zitten niet alleen onder het plakkerige druivensap, maar ook al snel onder de wonden. De scharen zijn erg scherp en we knippen ons zelf regelmatig in de vingers. Om 14.30 uur zijn we voor vandaag klaar met werken. Deze eerste dag hebben we samen een score van 100 emmers. Helaas is de ‘bucket rate’ maar $ 1,40. Dit betekent dat we vandaag $ 140,- hebben verdiend. Als we bedreven waren geweest, hadden we vandaag een veelvoud kunnen verdienen.

Abonneer
Laat het weten als er
guest

0 Reacties
Oudste
Nieuwste Meest gestemd
Inline feedbacks
Bekijk alle reacties
0 0 stemmen
Artikel waardering

Nieuwste verhalen

Zandpad door een groene theeplantage met tropische bomen in Dickoya, Sri Lanka
Sri Lanka

Sri Lanka | Bergen met thee

We verkennen Sri Lanka met onze eigen tuktuk en reizen naar de koele bergen vol theeplantages. We wandelen langs het nieuwe langeafstandspad, ontmoeten theeplukkers en verdiepen ons in de geschiedenis en cultuur van het theegebied. Ondanks economische uitdagingen zijn het

Lees verder »
Een idyllisch tropisch strand in Sri Lanka, omringd door hoge palmbomen en traditionele strandhutjes aan de rand van het zand.
Sri Lanka

Sri Lanka | Tempels en olifanten

Een avontuurlijke tuktuk-reis door Sri Lanka, van de tempels in de Culturele Driehoek tot de wilde olifanten in het zuiden. We laten de nationale parken links liggen en ontdekken olifanten langs de weg, zwemmend in meren en grazend op rijstvelden.

Lees verder »
Rode tuktuk geparkeerd op een tropisch zandstrand omringd door hoge palmbomen, Sri Lanka.
Sri Lanka

Sri Lanka | Monkey Business

Een avontuurlijke reis per tuktuk door Sri Lanka: ontdek de rijke geschiedenis, kleurrijke cultuur, prachtige natuur en waarom brutale makaken niet te onderschatten zijn.

Lees verder »

Dit vind je misschien ook leuk

Australie

Darwin

Voordat we morgen op het vliegtuig stappen naar Singapore, hebben jullie nog een verslag te goed over onze laatste weken in Australië. Wat kunnen we hierover vertellen? Als

Lees verder »
Australie

The Kimberley

Na al het industrieel geweld in het volledig rood bestofte Port Hedland, reden we met onze auto de 700 kilometer door de Great Sandy Dessert, waarvan we niet

Lees verder »
error: Inhoud is beschermd

Ontdek meer van

Abonneer je nu om meer te lezen en toegang te krijgen tot het volledige archief.

Lees verder

0
Zou graag je gedachten willen weten, laat een reactie achter.x