
Na vijf uur komen we om twee uur ’s middags aan in Tongren. Op het busstation raken we aan de praat met twee Chinezen uit Shanghai en een derde die er onduidelijk bij hoort. Samen nemen we een vierpersoonskamer voor 25 RMB (€2,50) per persoon; dat we met z’n vijven zijn, lossen de Chinezen op door het bed om de beurt te gebruiken, een simpele oplossing voor een onnodig complex gemaakte situatie. De televisie komt van pas: met een kabeltje sluiten we de camera aan om onze foto’s te sorteren.
Monniken met mobieltjes
Tongren, in het Tibetaans Rebkong, is toeristischer dan gedacht; de nabije kloosters Sengeshong, Gomar en Rongpo trekken ook Tibetaanse en andere boeddhistische bezoekers. In de smalle straatjes van de Tibetaanse wijk, met lemen huizen tegen de heuvel, zijn de monniken in paarsrode gewaden een vast onderdeel van het straatbeeld.
Een glimmende motor door de stoffige steegjes, een monnik met een mobieltje aan het oor.
Met onze blonde haren vallen we op, en een glimlach levert een nog bredere lach op. Graag zouden we de mensen fotograferen, maar dat zomaar doen vinden we onbeschoft; we zouden het zelf ook niet willen. ’s Avonds eten we tofupannenkoeken gevuld met schapengehakt, terwijl aan de tafel naast ons vijf mensen gezamenlijk van een vol tafelblad eten, precies zoals wij ook een keer willen bestellen.

Deze verhalen schrijf ik zelf, onderweg, zonder advertenties en zonder sponsor. Vond je het de moeite waard? Dan mag je me trakteren op een koffie of een biertje.
Jeroen
Foto’s uit China
Meer foto’s uit China ›




Waar deze dag ligt
Over land naar Singapore, nu in China. Bekijk de hele route ›
Verder in de serie
Naar het reisoverzicht ›
‹ Vorige aflevering41. De bus naar Tongren, het Tibetaanse land in
Volgende aflevering ›43. Naar Xiahe: 107 kilometer in vijfenhalf uurSpring naar een andere aflevering
- 39. Van Golmud naar Xining: de woestijn achter ons
- 40. Hotpot in Xining, stad van de Hui
- 41. De bus naar Tongren, het Tibetaanse land in
- 42. Rebkong: monniken en mobieltjes in Tongren
- 43. Naar Xiahe: 107 kilometer in vijfenhalf uur
- 44. Het Labrang-klooster van Xiahe
- 45. Een rustdag in Xiahe op 3.000 meter
- Alle 152 afleveringen ›
Spring naar een andere reis
- Over land naar Singapore 2005–2006
- Roadtrip door Australië 2006
- Terug door Zuidoost-Azië 2006–2007
- Fietsreis van Praag naar de Kaukasus 2010
- Fietsreis door Nieuw-Zeeland 2015–2016
- Over land naar het oosten 2018
- Fietsreis door Zuid-Marokko 2024
- Fietsreis door Senegambia 2025–2026
- Fietsreis door zuidelijk Afrika 2026
- Te voet door Bulgarije 2026
- Te voet door Turkije 2026
- Alle reizen op een rij ›
Nieuwe verhalen in je mail
Eén bericht bij elke nieuwe aflevering, verder niets.
Zonder advertenties
Ik schrijf en fotografeer alles zelf. Vind je het de moeite waard, trakteer me dan op een koffie of een biertje.
Jeroen