Op tour: Mini Palms Gorge en Echidna Chasm

Published: Updated: 0 comments
DelenWhatsAppE-mailFacebook

Als onderdeel van de deal gaan we twee dagen mee op tour, iets wat we normaal nooit zouden doen. Deze eerste keer treffen we het: we gaan op stap met vier oude, uitgesproken grappige mannen, en dat maakt de dag bij voorbaat goed. Gids Brett rijdt ons in de four-wheel-drive bus naar de noordkant van de Bungles, over een weg waar een gewone auto niets te zoeken heeft; strandt er een, dan blokkeert die de hele route, dus stuurt de ranger je terug.

Mini Palms Gorge

We lopen eerst vijf kilometer door Mini Palms Gorge, een gorge, een kloof die door water is uitgesleten en steeds nauwer wordt in het zachte zandsteen. Wat meteen opvalt zijn de Livistona-palmen die op beschutte plekken tegen de wanden groeien, uit de wind en het wassende water van de natte tijd. Het is heet, ver in de dertig, maar de wandeling is de moeite waard, want dit soort rotsformaties vind je nergens. We lunchen tussen de rotswanden, ouwehoerend met de mannen, terwijl de temperatuur oploopt tot in de mid-dertig.

Echidna Chasm

Na de lunch rijden we door naar Echidna Chasm. Het verschil met een gorge is dat een chasm geen uitslijting is maar een breuk in het gesteente: een nauwe spleet tussen twee wanden van tweehonderdvijftig meter hoog. Op sommige plekken moet je je door een doorgang van nog geen meter persen, met de zandsteenwanden die op je af lijken te vallen. Beneden is het helemaal zwart, en hoog boven je staat een smalle blauwe spleet met daarin de toppen van de palmen. Vanaf een heuveltop kijk je uit over de bijenkorfvormige koepels en de vegetatie, en besef je pas goed hoe afgelegen dit ligt: het dichtstbijzijnde dorp is honderdzestig kilometer hemelsbreed, alleen te bereiken met het vliegtuig.

De koepels zelf, de reden dat de Bungles wereldberoemd zijn, laten zich moeilijk beschrijven en nog moeilijker fotograferen; ik leg het maar bij de foto’s en een boek. De oranje en zwartgrijze banden over het zandsteen, de palmen die uit de spleten steken, de kleuren die tegen de blauwe lucht bijna niet lijken te kloppen. Op de vogels na had je hier net zo goed op Mars kunnen lopen. De Bungles staan vanaf nu op onze lijst van plekken die je gezien moet hebben.

Beneden in Echidna Chasm is het helemaal zwart, en hoog boven je staat een smalle blauwe spleet met daarin de toppen van de palmen.

Zelf deze route gereden, of plannen in die richting? Ik lees en beantwoord alles.

Laat een reactie achter ›

Mooi verhaal? ☕ Trakteer me op een koffie.

DelenWhatsAppE-mailFacebook

Laat een bericht achter


Meer inspiratie