Opstaan is geen pretje bij acht graden en wind, dus eerst zo lang en heet mogelijk douchen. Tom Price is prettig: vriendelijke mensen, groen, bochtige straten, heuvels, en je wordt niet besodemieterd in de supermarkt, een van de betere plaatsen die we in Australië zijn tegengekomen. Het is een mijnstadje, en de mensen verdienen er goed; de mijnbouw is booming, er wordt veel personeel gevraagd. Het probleem is de huisvesting. Een man die hier tijdelijk hoogspanningsnetten onderhoudt, krijgt tweehonderd dollar per dag voor zijn overnachting en betaalt op de camping zestig; voor wie hier vast werkt ligt het anders, want betaalbare woningen zijn er niet, dus wonen ze noodgedwongen op de camping tot het mijnbedrijf na een half jaar dienst een goedkope woning aanbiedt.
In Tom Price doen we de weekboodschappen. Sinds Melbourne hebben we Coles kunnen vermijden, maar hier is geen alternatief; de winkel valt mee, met keuze en normale prijzen, een verschil met de afzetters van de IGA in Exmouth. Tanken kan hier voor $1,52, tegen de $1,64 die ze in Exmouth vroegen.
Tom Price is feitelijk eigendom van het mijnbedrijf: het spoor, de haven, de centrales en de wegen.

Deze verhalen schrijf ik zelf, onderweg, zonder advertenties en zonder sponsor. Vond je het de moeite waard? Dan mag je me trakteren op een koffie of een biertje.
Jeroen
Waar deze dag ligt
Roadtrip door Australië, nu in Australië. Bekijk de hele route ›
Verder in de serie
Naar het reisoverzicht ›Spring naar een andere aflevering
- 78. Lakeside: de wind wordt onhoudbaar
- 79. De Pilbara in: van Ningaloo naar Giralia Station
- 80. Door de Pilbara naar Tom Price
- 81. Tom Price: een stad van de mijn
- 82. Karijini in: afdaling naar Circular Pool
- 83. Dales Gorge: stromend water en ware geschiedenis
- 84. Naar Weano: waar vier kloven samenkomen
- Alle 157 afleveringen ›
Spring naar een andere reis
- Over land naar Singapore 2005–2006
- Roadtrip door Australië 2006
- Terug door Zuidoost-Azië 2006–2007
- Fietsreis van Praag naar de Kaukasus 2010
- Fietsreis door Nieuw-Zeeland 2015–2016
- Over land naar het oosten 2018
- Fietsreis door Zuid-Marokko 2024
- Fietsreis door Senegambia 2025–2026
- Fietsreis door zuidelijk Afrika 2026
- Te voet door Bulgarije 2026
- Te voet door Turkije 2026
- Alle reizen op een rij ›
Nieuwe verhalen in je mail
Eén bericht bij elke nieuwe aflevering, verder niets.
Zonder advertenties
Ik schrijf en fotografeer alles zelf. Vind je het de moeite waard, trakteer me dan op een koffie of een biertje.
Jeroen