Onze kleren zijn na maanden op: in MBK, een van de grootste winkelcentra ter wereld met 2.500 winkels over acht verdiepingen, beginnen we bovenaan en werken we naar beneden. Op de bovenste etage, eigenlijk een overdekte markt, slagen we voor t-shirts (2-3 euro) en broeken (3 euro), al passen veel leuke stukken niet, want het zijn Thaise maten. De bus terug duurt eindeloos in de drukte van een stad van naar schatting vijftien miljoen, vol schoolkinderen in zwart-wit uniform.
Een tegenvallend weerzien
We lopen tegen Lotte aan, die we van Don Det en Laos kennen en die in het hotel naast het onze logeert. Het weerzien valt tegen: ze heeft een onaangename kennis bij zich, en van de warme sfeer van het eiland is weinig over.
Van de Lotte van Don Det is bij het weerzien in Bangkok weinig over.
We eten zwijgend, en het eten is gelukkig goed, grote garnalen en een hele red snapper, voor 100 baht (ca. €2) per persoon. Daarna struinen we wat rond, drinken een cocktail op een onverwacht relaxt terras op het terrein van een tankstation, en kijken op Khao San Road vanaf een stoeprand naar de stroom toeristen en de verkopers uit de noordelijke provincies die overal dezelfde waar aanbieden.

Deze verhalen schrijf ik zelf, onderweg, zonder advertenties en zonder sponsor. Vond je het de moeite waard? Dan mag je me trakteren op een koffie of een biertje.
Jeroen
Waar deze dag ligt
Over land naar Singapore, nu in Thailand. Bekijk de hele route ›
Verder in de serie
Naar het reisoverzicht ›Spring naar een andere aflevering
- 117. Een verjaardag tussen de gibbons
- 118. Door de stortregen naar de waterval van The Beach
- 119. Van de jungle naar vijftien miljoen mensen
- 120. Nieuwe kleren in het grootste warenhuis
- 121. Een tandarts en kaarsjes op het water
- 122. Ziek op de bus naar het zuiden
- 123. Een ruige nacht naar een leeg duikeiland
- Alle 152 afleveringen ›
Spring naar een andere reis
- Over land naar Singapore 2005–2006
- Roadtrip door Australië 2006
- Terug door Zuidoost-Azië 2006–2007
- Fietsreis van Praag naar de Kaukasus 2010
- Fietsreis door Nieuw-Zeeland 2015–2016
- Over land naar het oosten 2018
- Fietsreis door Zuid-Marokko 2024
- Fietsreis door Senegambia 2025–2026
- Fietsreis door zuidelijk Afrika 2026
- Te voet door Bulgarije 2026
- Te voet door Turkije 2026
- Alle reizen op een rij ›
Nieuwe verhalen in je mail
Eén bericht bij elke nieuwe aflevering, verder niets.
Zonder advertenties
Ik schrijf en fotografeer alles zelf. Vind je het de moeite waard, trakteer me dan op een koffie of een biertje.
Jeroen