Het is misschien wel de eerste dag in vier maanden dat we helemaal niets doen, behalve op de veranda hangen met een boek. Vanaf het balkon kijken we uit over het brede, vlakke dal van de Alazani, en in het donker lijkt het of we over een baai uitkijken, met heel in de verte de zwakke lichtjes van de overkant. De rode eekhoorn die in het dak woont, brengt tien minuten op het balkon door; van de vijf hazelnoten zijn er nog maar twee over.
Sighnaghi is helemaal opgepoetst tot toeristentrekker, met fraai opgeknapte huizen met houten veranda’s uit de zeventiende tot negentiende eeuw. Het vreemde is dat de oude stadsmuur nog volledig intact is, maar dat er binnen die muur bijna geen huizen staan; het grootste deel van het stadje ligt erbuiten. In een wijnhandel doen we een proeverij, met grote glazen potten vol wijn en chacha, een liter goede wijn voor drie lari.
Sighnaghi is helemaal opgepoetst tot toeristentrekker, maar het park zijn ze daarbij vergeten.
’s Avonds drinken we wijn en bier bij de Mexicaans-Georgische restauranthouder, een Georgiër die een jaar in de VS woonde en daar Mexicaans leerde koken. Het gesprek gaat over de oorlog met Rusland in 2008, waardoor er in 2009 vrijwel geen toeristen waren en het herstel nu pas voorzichtig begint. Volgens hem heeft Rusland er alles aan gedaan om die oorlog uit te lokken, om Georgië als onveilig land neer te zetten en zijn oude invloed te herstellen. Hij voegt er zelf aan toe dat de grote mogendheden dat allemaal doen, de een onder de vlag van “veiligheid”, de ander onder die van “democratie” en “vrijheid”.

Deze verhalen schrijf ik zelf, onderweg, zonder advertenties en zonder sponsor. Vond je het de moeite waard? Dan mag je me trakteren op een koffie of een biertje.
Jeroen
Foto’s uit Georgië
Meer foto’s uit Georgië ›




Waar deze dag ligt
Fietsreis van Praag naar de Kaukasus, nu in Georgië. Bekijk de hele route ›
Verder in de serie
Naar het reisoverzicht ›Spring naar een andere aflevering
- 98. De kloosters en wijngaarden van Kachetië
- 99. Davit Gareja, een grottenklooster op de grens
- 100. Rijden in Georgië, en de weg naar Sighnaghi
- 101. Een rustdag in Sighnaghi
- 102. Bodbe en de drukke bossen van Lagodekhi
- 103. Twee watervallen bij Lagodekhi
- 104. Terug naar Tbilisi, en een calzone te veel
- Alle 105 afleveringen ›
Spring naar een andere reis
- Over land naar Singapore 2005–2006
- Roadtrip door Australië 2006
- Terug door Zuidoost-Azië 2006–2007
- Fietsreis van Praag naar de Kaukasus 2010
- Roadtrip door Marokko 2012
- Roadtrip door Slowakije en Moravië 2012
- Fietsreis door Nieuw-Zeeland 2015–2016
- Over land naar het oosten 2018
- Fietsreis door Zuid-Marokko 2024
- Fietsreis door Senegambia 2025–2026
- Fietsreis door zuidelijk Afrika 2026
- Te voet door Bulgarije 2026
- Te voet door Turkije 2026
- Alle reizen op een rij ›
Eens per maand in je inbox
Waar ik onderweg was, wat er nieuw is op de site en één verhaal uit het archief. Geen reclame, afmelden kan altijd.
Zonder advertenties
Deze website draait zonder advertenties en zonder sponsor. Vind je de verhalen en gidsen de moeite waard, trakteer me dan op een koffie of een biertje.
Jeroen