McLaren Vale verkennen: zwarte wormen en een tweede werkvisum

Published: Updated: 0 comments

We slapen uit tot negen uur en gaan meteen op pad: eerst onder de douche, daarna opgeknapt weg van de druivencamping. Het is hier vreselijk stoffig en de wind blijft waaien. Het grootste nadeel zijn de wormen, een kruising tussen rups en duizendpoot, in onafzienbare aantallen. Ze krioelen over de grond en kruipen via het tentdoek omhoog om zich weer te laten vallen. Bij het opruimen tellen we er zo zestig die de binnenkant van de tent hebben gevonden; de werkkleding die in de voortent lag, is één zwarte massa. Het komt door de regen van vorige week. De heuvels rond Adelaide schijnen er in de winter vol mee te zitten.

We zijn blij even weg te kunnen. Het weer is te slecht om op het strand te liggen, dus toeren we langs de kust: steile kliffen, brede stranden, een rif vlak voor de kust, duinen, de monding van een kreek. In een restaurant bestellen we fish and chips ($6) en krijgen we de tip dat je een auto hier nooit tegen de rijrichting in mag parkeren, op straffe van een flinke boete. Goed om te weten.

Drie maanden werk voor een tweede jaar

Daarna gaan we langs een internetshop. We wisten dat we ons verblijf in Australië met een tweede termijn kunnen verlengen door drie maanden betaald werk te verrichten, maar niet precies hoe. Er blijkt een formulier te bestaan waarop de werkgever je gegevens noteert. Wie buiten de stedelijke en toeristische gebieden minimaal drie maanden arbeidshistorie opbouwt, kan een tweede werkvisum aanvragen. Dit plukwerk telt dus mee, en komt later misschien van pas.

De hele nacht hoor je het getik van wormen die via het tentdoek omhoog kruipen en zich weer laten vallen.

Jeroen Kleiberg

Deze verhalen schrijf ik zelf, onderweg, zonder advertenties en zonder sponsor. Vond je het de moeite waard? Dan mag je me trakteren op een koffie of een biertje.

Jeroen

via iDEAL, eenmalig





Waar deze dag ligt

DelenWhatsAppE-mailFacebook

Verder in de serie

Naar het reisoverzicht ›
Aflevering 20 van 157 · Roadtrip door Australië13% gelezen van de reeks
Spring naar een andere aflevering
Spring naar een andere reis
Jeroen Kleiberg

Jeroen Kleiberg

I like to explore some more

Nieuwe verhalen in je mail

Eén bericht bij elke nieuwe aflevering, verder niets.

Zonder advertenties

Ik schrijf en fotografeer alles zelf. Vind je het de moeite waard, trakteer me dan op een koffie of een biertje.

Jeroen

via iDEAL, eenmalig





Laat een bericht achter


Meer inspiratie