Dali wordt vooral bewoond door de Bai, een minderheid die in klederdracht de straten bevolkt; de mannen met hun grote hoeden op verweerde koppen maken de meeste indruk, al lijken het vaak Han-Chinezen die zich als Bai verkleden om de toeristen te behagen. Het ommuurde oude Dali heeft rechte straten, kanalen en bruggetjes, als de binnenstad van een klein Nederlands stadje, maar dan met Chinese huizen.

Naar het Erhai-meer
Voor 10 RMB huren we fietsen naar het Erhai-meer. Langs de rijstvelden is de arbeidsintensieve oogst in volle gang, met de korrels te drogen op de weg, en op het meer vissen mannen met tamme aalscholvers. Fietsen valt tegen: langs het meer ligt geen weg, en de wegen zijn te druk en gevaarlijk, dus stoppen we er al snel mee.
Een waterval zonder water
Een wandeling in de Cangshan-bergen is een beter plan. In de kabelbaan delen we de cabine met stedelijke Han-Chinezen op tour, op weg naar een beroemde waterval.
Er is geen water, en dus geen waterval, maar de geposeerde foto’s worden onverstoorbaar geschoten.
Voor ons begint daar het elf kilometer lange Cloud Path, een vlak geasfalteerd pad langs de helling met mooie uitzichten op het glinsterende Erhai-meer. De stoeltjeslift terug is het leukst, omdat we over een grote begraafplaats tussen de bomen zweven. De achterstraten van Dali zijn kleurrijk van bloeiende bougainville, drogend maïs en uitgestalde rode pepers.
In deze serie: Over Land naar Singapore
- 68. Kunming, de stad van de eeuwige lente
- 69. Van Kunming naar Dali
- 70. De Bai-minderheid rond Dali
- 71. Een dag in Dali
- 72. Terug in Kunming, op weg naar de grens
Zelf deze route gereden, of plannen in die richting? Ik lees en beantwoord alles.
Laat een reactie achter ›Nieuwe verhalen in je mail
Eén bericht bij elke nieuwe aflevering, verder niets.
Waardeer je dit blog?
Een kleine bijdrage helpt om de verhalen te blijven schrijven.